Стягнення дебіторської заборгованості

Стягнення дебіторської заборгованості

Стягнення дебіторської заборгованості

Контрагенти не розраховуються за товари, роботи і послуги, накопичилася дебіторська заборгованість? Вам потрібна допомога по стягненню дебіторської заборгованості?

Дебіторська заборгованість підприємства

Дебіторська заборгованість – це фінансовий актив, який виникає при договірних відносинах між юрособами, одна з яких як власник активу, після настання певних умов має право отримати як платежі, так і товари, роботи, а також послуги.

Збільшення дебіторської заборгованості

Ми можемо стягнути заборгованість за договорами поставки, підряду, оренди, купівлі-продажу та іншиими договорами. Спочатку наші юристи детально вивчають документи, проводять переговори з боржником, аргументують йому переваги добровільного повернення боргу, без звернення до суду.

Далі ми складаємо аргументовану претензію з розрахунком всіх можливих штрафних санкцій - пені, упущеної вигоди і т.д.. Крім основної суми, ми стягуємо з боржника пеню, інфляційну суму, 3% річних та судові витрати. Наприклад, у 2016 році облікова ставка НБУ з 25.09.2015 становить 22%, а боржник прострочив оплату 100 тис. грн. протягом 30 днів. Тільки пеня становитиме:

100000,00 грн. * (22 * 2)% / 366 днів * 30 днів = 3606, 55 грн.

Стягнення дебіторської заборгованості в суді

Якщо досудові заходи впливу не вплинули на боржника, ми звертаємося до суду. Перед подачею претензії ми проводимо комплекс заходів з пошуку активів боржника, їх аналізу та виявлення слабких місць боржника. Після реалізації даних процедур, наші юристи готують пакет документів для подачі позову в суд.

Розуміючи перспективу програшу справи в суді і стягнення санкцій, чимало боржників починають процес повернення боргу до винесення рішення по справі.

Супровід виконавчого провадження

Після оголошення судового рішення про стягнення заборгованості та санкцій боржник, як правило, вибирає один з двох варіантів:

а) повертає заборгованість;

б) ухиляється від добровільного повернення.

У другому випадку ми ініціюємо примусове стягнення шляхом відкриття виконавчого провадження. За наявності у провадженні держвиконавця в середньому близько 1 тис. справ, органи виконавчої служби затягують виконавче провадження.

Ми проконтролюємо, щоб державний виконавець:

  • вжив заходів щодо арешту рахунків боржника;
  • розшукав майно боржника;
  • наклав арешт на активи боржника;
  • реалізував майно;
  • вжив інших заходів для погашення дебіторської заборгованості.

Ми маємо достатній досвід роботи з дебіторською заборгованістю, щоб зробити процес повернення дебіторки коректним і оперативним.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Додати коментар

nova poshta

Контакти

м.Київ, пров. Іпсилантіївський, 3, оф. 2

Підписатись на новини

Введіть email і ми відправимо Вам більше інформації

© 2013 - 2024. Юридична консалтингова компанія "САЛЕКС"

Пошук