Антикорупційна програма юридичної особи

Потрібна антикорупційна програма юридичної особи?

Що таке антикорупційна програма юридичної особи

Є документом, що відображає внутрішні правила, стандарти і процедури юридичної особи. Згідно із Законом антикорупційна програма та уповноважена особа повинні бути в юросіб на етапі попередньої кваліфікації чи процедури державної закупівлі як цього вимагає українське законодавство. Фізособам-підприємцям антикорупційна програма також може знадобитись, коли іі наявність передбачена тендерною документацією.

Кому потрібна антикорупційна програма юридичної особи?

Нацагентством з питань запобігання корупції на даний час не затверджена типова антикорупційна програма. Практика держзакупівель свідчить, що замовник торгів постійно шукає формальні порушення в тендерних пропозиціях учасників, щоб відхилити їх. Для замовника наявність в учасників однакових за текстом антикорупційниих програм є свідченням повязанності учасників та законною підставою для відхилення їхніх тендерних пропозицій. Ось чому кожній юрособі потрібно мати свою антикорупційну програму.

Чому не допускають до торгів, коли відсутня антикорупційна програма?

За статтею 17 Закону «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення відмовити учаснику в участі у процедурі держзакупівлі і зобовязаний відхилити пропозицію учасника, коли:

 • компанія не має такого документу як антикорупційна програма;
 • не призначено  уповноважену особу, якою може бути людина, здатна за професійним рівнем, моральними, діловими якостями, станом здоров'я виконувати ці обов'язки. Уповноважений призначається розпорядженням керівника і може бути звільнений тільки за умови згоди Нацагентства.

Потрібна антикорупційна програма, не виходячи з офісу?

Надсилайте на нашу пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. замовлення в довільній формі або за тел. (044) 232-86-42, вказавши:

 • найменування, код ЄДРПОУ;
 • бажану дату отримання програми;
 • контактний телефон.

Вартість  

(грн.)

Термін підготовки

(роб. дні)

 700 

1-2 

 500

На виконання замовлення ми надішлемо на електронну пошту клієнта:

 • антикорупційну програму юридичної особи;
 • наказ про затвердження, а також призначення уповноваженої особи;
 • вимоги до уповноваженого;
 • антикорупційні договірні застереження.


Чому документи на тендер варто оформляти у нас:

 • за необхідності можемо оформити за кілька годин;
 • оформіть заявку в телефонному режимі, можна не приходити в офіс,
 • можете отримати консультацію фахівця в телефонному режимі;
 • доставимо готові документи Новою Поштою на вказану вами адресу;
 • у нас доступна вартість послуг;
 • можна вибрати зручну форму оплати.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Додати коментар

Коментарі  

# RE: Антикорупційна програма юридичної особиМарина Вікторівна 04.02.2017, 17:08
Хочемо подати заявку на участь у держзакупівлях. В тендерній документації замовника прописана вимога надати Антикорупційна програма юридичної особи та наказ про призначення уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи, завірені належним чином, у випадку коли вони є обов’язковими відповідно до Закону.
На чому ґрунтується така вимога замовника? Чи можуть без цієї програми не допустити до тендеру?
Відповісти
# RE: Антикорупційна програма юридичної особиЮрист Олександр 06.02.2017, 18:33
30 вересня 2015 року набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність із міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції". Серед іншого внесено зміни до Закону "Про запобігання корупції". Згідно із внесеними змінами обов'язково антикорупційна програма затверджується керівниками юридичних осіб, що є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону "Про здійснення державних закупівель" (ч. 2 ст. 62 Закону "Про запобігання корупції").

Щодо Уповноваженого, то він є посадовою особою юридичної особи, яка призначається відповідно до законодавства про працю керівником юридичної особи або його учасниками (засновниками) у порядку, передбаченому прийнятою антикорупційною програмою. Уповноважений зобов'язанийінформувати керівника про випадки підбурювання до здійснення або про здійснення корупційних чи пов'язаних з корупцією правопорушень іншими працівниками; про виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; щорічно звітувати перед керівництвом підприємства про дотримання вимог антикорупційного законодавства на підприємстві та за наявності повідомляти про виявлені факти корупції тощо.
Таким чином, без Антикорупційної програми та наказу про уповноваженого на підприємстві замвник тендеру дійсно може не допустити до торгів, якщо надання програми є обовязковим в даному тендері
Відповісти