Возз’єднання сім’ї: як оформити, які документи?

Останній рік возз’єднання сім’ї актуальне для багатьох українських емігрантів, адже дає можливість  налагодити стосунки зі своїми близькими родичами за межами України. Це стосується батьків, членів подружжя, їхніх дітей. Українців переважно цікавить возз’єднання сім’ї в таких країнах як: Німеччина, Канада, США, Чехія, Польша, Португалія, Франція, Нідерланди, Італія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Угорщина та інші країни.  

Що ж таке возз’єднання сім’ї?

Возз’єднання сім’ї являє собою офіційний переїзд члена сім’ї в іншу країну задля проживання з родиною, яка має громадянство, дозвіл на право роботи (перебування) в країні возз’єднання.

Вимоги до сторони, що запрошує:

Щоби возз’єднання сім’ї було успішним, важливе виконання певних умов:

  • запрошуюча сторона має бути визнана біженцем, особою, якій надано додатковий захист або громадянином країни проживання або мати право постійного проживання;
  • наявність певних житлових умов;
  • фінансова спроможність;
  • особа не вчиняла порушень закону країни перебування;
  • окремі країни вимагають певний рівень знання офіційної мови.

Існують певні винятки для осіб, котрі отримали статус біженця, наприклад, не потрібно підтверджувати фінансовий стан і наявність житлової площі.

Чому не варто затягувати час з оформленням документів для возз’єднання сім’ї? 

В деяких країнах визнані біженці чи особи, котрі отримали додатковий захист, та були розлучені із членами своїх сімей до чи під час втечі можуть подати документи на возз’єднання сім’ї протягом певного часу, наприклад, протягом 6 місяців після надання міжнародного захисту. Недотримання цього терміну може бути підставою для відмови і втрати цього права.

Які документи потрібно зібрати для возз’єднання сім’ї?

  • візові анкети;
  • запрошення від родича із-за кордону;
  • копії закордонного паспорту;
  • копія паспорта і дозволу на право проживання людини, яка запрошує родичів;
  • дублікат свідоцтва про шлюб з органів Реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), щоби відбулось возз’єднання чоловіка й дружини;
  • довідка про склад сімї;
  • певні докази (сімейні фото, листування електронною поштою, спілкування в мобільному телефоні тощо)
  • дублікат свідоцтва про народження, тобто повторна видача з РАЦСУ (для возз’єднання з неповнолітнім);
  • фотографії розміром 35х45 мм.;
  • довідка про несудимість з Міністерства внутрішніх справ.
  • інші документи, наприклад, про стан здоровя тощо

Хто може допомогти Вам безкоштовними консультаціями по процедурі оформлення документів?

Ви можете звернутися до патнера ООН - Організації допомоги біженцям (OPU), основна діяльність якої включає надання безоплатних юридичних  консультацій особам, які шукають притулку, та особам, що мають міжнародний захист. Для завітайте на сайт OPU, зв’яжіться з ними електронною поштою або за телефонами.

Ви також можете звернутися до інших неприбуткових організацій, котрі надають допомогу і консультації іноземцям безкоштовно. Списки таких організацій і країни їхньої діяльності Ви можете знайти в мережі Інтернет

Ми робимо переклади документів

Більш детальний перелік документів варто уточнювати в державних органах країни, де буде відбуватись воззєднання.

Досить часто вимагається переклад документів на мову, яка вважається офіційною в країні подачі документів. Переклад може бути зроблений в Україні з нотаріальним засвідченням чи завіренням бюро перекладів або присяжний переклад.

Іноді замість дублікат можна надати первинно видані свідоцтва РАЦС. Зазвичай державні органи за кордоном хочуть отримати саме дублікати, тобто оновлені свідоцтва. Якщо свідоцтва про одруження чи народження були втрачені чи ламіновані, ми можемо оформити дублікати цих документів.

Особливості оформлення апостилю на документи для воззєднання сімї

Якщо країна, де відбудеться возз’єднання, належить до країн Гаазької конвенції, то документи мають містити штамп апостиль і бути перекладені належним чином (засвідчений нотаріусом переклад або присяжний переклад).

Для багатьох країни документи для подачі мають бути легалізовані або апостильовані. 

Апостиль – це засвідчення документів для застосування в інших державах. Наша компанія надає послуги оформлення апостилю на оригіналах і копіях документів у всіх регіонах України. 

Ми допоможемо з апостилюванням документів, що підтверджують відсутність судимості, медичні довідки, свідоцтва про шлюб, зміну П.І.Б, про розлучення, народження, заяви, нотаріальні копії, дипломи та атестати про освіту та інші.

Що ще слід врахувати при оформленні возз’єднання сім’ї

Коли потрібно вивести з країни неповнолітніх членів сім’ї, то може вимагатися дозвіл на виїзд, засвідчений нотаріусом.

Коли відбувається возз’єднання з батьками, може враховуватись наявність працездатних дітей, матеріальний стан та вік самого заявника.

У держорганах можуть вимагати додаткові папери і гальмувати процес. Аби возз’єднання сім’ї пройшло успішно, юристи рекомендують ретельно ставитись до оформлення документів.

Якщо документи відхилено, людина може опротестувати це рішення, наприклад, у Чехії через Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки в термін протягом 15 днів з дня отримання особою повідомлення про відмову у видачі дозволу. Тоді Міністерство задовольнить апеляцію або направить її до Апеляційної комісії з питань проживання іноземців. Ця комісія є апеляційним органом з питань щодо проживання іноземців, щодо яких МВС Чехії ухвалило рішення у першій інстанції.

 

 

Автор статті

Олександр Слободян

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Додати коментар

nova poshta

Контакти

м.Київ, пров. Іпсилантіївський, 3, оф. 2

Підписатись на новини

Введіть email і ми відправимо Вам більше інформації

© 2013 - 2024. Юридична консалтингова компанія "САЛЕКС"

Пошук