Продовження строку дії договору про закупівлю за державні кошти

Після визначення переможця закупівлі замовник і учасник укладають договір про закупівлі. Як правило, строк дії цього договору становить один бюджетний період, тобто 1 календарний рік. По завершенню поточного бюджетного періоду замовнику потрібно починати планувати свої закупівлі в наступному році з метою продовження своєї діяльності.

Повноцінне функціонування бюджетного сектору економіки потребує постійного руху товарів, робіт, послуг на початку кожного нового року. Особливо це актуально для дитячих, шкільних закладів, сфери охорони здоров’я, комунальних послуг тощо. Замовник закупівлі має забезпечити продовження безперервного процесу надання послуг чи постачання товарів шляхом:

  • проведення закупівлі в кінці кожного поточного року;
  • продовження дії договору закупівлі на строк, достатній до проведення наступної процедури закупівлі в новому році в обсязі до 20% суми договору, що був укладений в попередньому році.

Що являє собою продовження дії договору про закупівлю

За загальним правилом цивільного законодавства, дію договору можна продовжити, якщо термін його дії не закінчився. Укладаючи договір про закупівлю, сторони мають дотримуватись норм Цивільного і Господарського кодексів України, враховуючи при цьому особливості Закону «Про публічні закупівлі».

Продовження дії договору про публічну закупівлю має свою специфіку. Так, при продовженні умов цього договору замовник закупівлі повинен:

  • укласти із контрагентом додаткову угоду до договору;
  • впродовж 7 робочих днів з дати її підписання надати в органи казначейства реєстр фінзобов’язань і підтверджуючі документи.

Отже, важливо дотриматись вимог щодо строків дії договору та реєстрації бюджетних зобов’язань в казначействі.

Порядок продовження дії договору про закупівлю

Для продовження дії договору закупівлі рекомендуємо замовнику дотримуватись такого порядку дій:

  • в строк до 31 грудня поточного року спочатку укласти із учасником першу додаткову угоду до договору про держзакупівлю без зазначення в ній конкретної суми, продовживши таким чином договір на наступний рік на термін, достатній, щоби провести закупівлю на початку наступного року;
  • після затвердження кошторису видатків для замовника в наступному році укласти другу додаткову угоду до договору про закупівлю на конкретну суму, яка не має перевищувати 20 % договору закупівлі;
  • протягом 7 робочих днів з дати укладення другої додаткової угоди надати до органу казначейства цю угоду та необхідні документи для проведення реєстрації бюджетних зобов’язань.                                                               

Строк продовження дії договору про закупівлю

Строк продовження дії цього договору не є однаковим для кожного замовника. Так, наприклад, строк проведення одних торгів більший, ніж інших. Також бувають ситуації, коли торги можуть бути оскаржені або зупинені і строк їх проведення буде продовжено.

Слід також зауважити, що обсяги закупівлі, визначені в додатковій угоді до 20 %, не треба враховувати при проведенні в новому році процедури на цей же предмет закупівлі.

Чи потрібно вносити зміни до річного плану у разі продовження дії договору на 20 %

В чинному законодавстві наразі відсутня необхідність внесення змін в річний план при продовженні терміну договору для проведення закупівлі вже на початку нового року в обсязі до 20 % суми укладеного в попередньому році договору. В цьому випадку тендерний комітет чи уповноважена особа складає, а також затверджує річний план закупівель, котрі планує провести, але без урахування в ньому нових зобов’язань, пов’язаних із продовженням дії договору про державну закупівлю.

Отже,  чинне законодавство надає замовникам право продовжувти договори про закупівлі і здійснювати оплату незалежно від перехідного періоду бюджетного процесу (завершення одного бюджетного періоду та початку наступного) при дотриманні вимог законодавства.  Замовник вправі продовжити тільки догорів про закупівлю, укладений за результатами публічної процедури закупівель (відкриті торги, переговорна процедура, конкурентний діалог). Коли він не проводив процедуру закупівлі у зв’язку з тим, що очікувана вартість договору не перевищувала понадпороги, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону «Про публічні закупівлі», то продовження дії договору тут не можливе. В цьому разі треба проводити нову процедури закупівлі.

 

Автор статті

Олександр Слободян

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Додати коментар

nova poshta

Контакти

м.Київ, пров. Іпсилантіївський, 3, оф. 2

Підписатись на новини

Введіть email і ми відправимо Вам більше інформації

© 2013 - 2024. Юридична консалтингова компанія "САЛЕКС"

Пошук