Досудове врегулювання господарських спорів

Досудове врегулювання господарських спорів

Фахівці юридичної консалтингової компанії «Салекс» мають успішну практику досудового врегулювання спорів. Наші юристи вміють бачити, оцінювати та вирішувати юридичні проблеми. Досудове врегулювання спору є альтернативною та ефективною формою захисту прав та законних інтересів до звернення до суду, яка передбачає збереження партнерських відносин для подальшої співпраці.

Досудове врегулювання господарських спорів

Досудовий порядок урегулювання господарських спорів регламентується розділом II Господарського процесуального кодексу України, ст. 222 Господарського кодексу України, Кодексом торговельного мореплавства України, Повітряним кодексом України, статутами автомобільного транспорту та залізниць України, які встановлюють спеціальний порядок досудового врегулювання господарських спорів. Досить часто досудовий порядок врегулювання спорів обов'язковий, оскільки передбачений законом або договором.

Згідно зі ст. 5 Господарського процесуального кодексу України сторони застосовують заходи досудового врегулювання господарського спору за домовленістю між собою. Застосування цих заходів є правом суб'єктів господарювання, а не їхнім обов'язком.

В ч. 3 ст. 5 Господарського процесуального кодексу України вказується вичерпний перелік спорів, на які не поширюється порядок досудового врегулювання, коли сторони не можуть передбачити можливість його застосування в договорі. У цей перелік входять: спори про визнання договорів недійсними, спори про визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій, які не відповідають законодавству і порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій, спори про стягнення заборгованості за опротестованими векселями, спори про стягнення штрафів Національним банком України з банків та інших фінансово-кредитних установ, а також на спори про звернення стягнення на заставлене майно.

Переваги досудового порядку розгляду спорів

Вирішення спору в судовому порядку, зазвичай, досить тривалий та затратний процес, який складається з багатьох процесуальних дій. Якщо господарський суд приймає позовну заяву до розгляду та порушить провадження у справі, то вирішення господарських спорів у першій інстанції триватиме в кращому випадку 2-3 місяці. Згодом спір може бути переданий на розгляд в апеляційну та касаційну інстанції. Виконання рішення суду триває від кількох місяців до кількох років. Досудового врегулювання господарського спору дозволяє заощадити на судовому зборі. Так, судовий збір за подачу в господарський суд позовної заяви майнового характеру становить 2% від ціни позову й не менш 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше шістдесяти розмірів мінімальних заробітних плат. До цієї суми слід додати оплату юридичних послуг. Крім того, судові справи відволікають компанію від основного виду діяльності, а також призводять до зайвої втрати часу та сил керівників і співробітників компанії.

Вирішення спору в досудовому порядку в залежності від складності справи займає близько кількох тижнів. Досудовий порядок вирішення спору лише потребує оплати послуг юриста.

Фахівці юридичної консалтингової компанії «Салекс» готові надати Вам юридичні послуги з досудового врегулювання спору, зокрема: вивчення матеріалів справи, виявлення переспективи врегулювання спору, розробка стратегії досудового врегулювання спору, проведення переговорів з контрагентом, підготовка листів, претензій як у цивільних так і в господарських справах.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Додати коментар

nova poshta

Контакти

м.Київ, пров. Іпсилантіївський, 3, оф. 2

Підписатись на новини

Введіть email і ми відправимо Вам більше інформації

© 2013 - 2024. Юридична консалтингова компанія "САЛЕКС"

Пошук